image

PeyamaKurd - ABD Başkanı Donald Trump'ın Ulusal Güvenlik Danışmanı Bolton'un, Rusya’nın diğer ülkelerle birlikte ABD Başkanı ile danışmanları arasında ihtilaf yaşandığı konusunda söylentiler yaydığı yönündeki açıklamasına Rus Dışişleri’nden açıklama yapıldı.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, Trump’ın Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton’un, Rusya, Çin, Kuzey Kore, İran ve Venezuela’nın Trump ve danışmanları arasında ihtilaf yaşandığı konusunda söylentiler yaydığı yönündeki açıklamasına, Facebook sayfasından yayınladığı bir paylaşımla yanıt verdi.

Zaharova açıklamasında, “Ciddi mi? Kapsamlı saçmalık statüsünde tutunabilmek için Bolton, Amerikan medya araçlarının Rus oligarklarına ait olduğunu, Trump’ın Twitter hesabının ‘troller fabrikası’ tarafından yönetildiğini, WSJ’nin (Wall Street Journal) etkinliğinde de Bolton’un kendi sesiyle (Rus) komedyenler Lexus ve Vovan’ın konuştuklarını hemen itiraf etmeliydi. Yeri gelmişken, Amerikan medya araçlarının sahibi kim? Bir liste oluşturalım” ifadesini kullandı.

Zaharova, ardından farklı fikirlerin olmasının aslında ülkede Washington’un öylesine değer verdiği ve ‘müdafaa ettiği’ demokratik bir sürecin işlediğini ortaya koyduğuna değindi.