image

PeyamaKurd - Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton'ın defterindeki '5 bin asker Kolombiya'ya' yazılı not ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Kolombiya Dışişleri Bakanı Trujillo, konuyu bilmediklerini ifade etti.

Söz konusu yaptırım kararını açıklayan Bolton'un elinde tuttuğu sarı not defterindeki "5 bin asker Kolombiya'ya" yazılı not hem sosyal medya hem de bölge basınında en çok tartışılan konu haline geldi.

Yazılı nota ilişkin açıklamalarda bulunan Kolombiya Dışişleri Bakanı Trujillo, tartışmalar üzerine başkent Bogota'daki Devlet Başkanlığı Sarayı Casa de Narino'da kameralar karşısına geçerek, John Bolton'un elinde tuttuğu ve Kolombiya'yı işaret eden notun gerekçesi ve kapsamının bilinmediğini dile getirdi.

Bakan Trujillo, Ülkesinin Venezuela'daki durum karşısında "Lima Grubu" olarak bilinen ve son kararlarına Meksika'nın katılmadığı 13 Amerika kıtası ülkesi ile ortak hareket ettiğini belirterek, ülkesinin Venezuela'yı seçime götürecek ve anayasal düzeni inşa edecek şartları oluşturmak için diplomatik ve politik davranmaya devam edeceğini kaydetti.