image

PeyamaKurd - NATO ülkelerinin Ukrayna'ya yönelik askeri yardımları sürerken Rusya'ya karşı savaş uçaklarının Ukrayna'ya verilmesinin görüşülebileceği ileri sürüldü.

ABD medyasından Bloomberg haberine göre, NATO’nun Polonya’nın elindeki MiG-29 ve ABD’nin sahip olduğu F-16 savaş uçaklarının Ukrayna’ya devretme olasılığını bir kez daha değerlendirdiği vurgulandı.

MiG-29 ve F-16 savaş uçakları verilebilir!

Yayımlanan yazıda, Rusya, Ukrayna’daki altyapıya füze saldırıları düzenlemesiyle NATO’nun daha önce reddettiği Ukrayna’ya savaş uçaklarını sağlama fikrini gözden geçirme niyetinde olduğu belirtildi.

Kaleme alınan yazıda, Polonya’nın elinde olan Sovyet yapımı MiG-29 ve ABD’nin sahip olduğu F-16 savaş uçakları olduğu belirtilerek, bu uçaklar olmadan Rusya’nın havadaki üstünlüğünün devam edeceği kaydedildi.

Bloomberg'e göre, Ukrayna hava savunmasının, çok sayıda füze ve insansız hava araçlarının üstesinden gelemediği ve Ukrayna hava kuvvetlerinin Rus güçlere göre çok daha zayıf olduğu da belirtildi.

Ukrayna'ya daha fazla uçak verilmesi mesajı!

Ayrıca yayımlanan yazıda şu sözlere yer verildi:

“Ukraynalılara, semalarını kapatacak daha fazla araç vermek, Rusları sonunda görüşmeler başlatmaya ikna etmenin anahtarı olabilir."