image

PeyamaKurd - Washington yönetimi, ülkedeki savaş devam ederken başkent Kiev'e bir heyet gönderdi. Heyetin Kiev'e gönderildiğini Dışişleri Bakanı Blinken açıkladı.

Ukraynalı mevkidaşı Dmitro Kuleba ile bir telefon görüşmesi yapan ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, ABD'nin Ukrayna Maslahatgüzarı Kristina Kvien ve bir grup ABD'li diplomatın Kiev'e gittiğini dile getirdi.

İkili görüşmeye dair açıklamada bulunan ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price, Blinken ve Kuleba'nın bir telefon görüşmesi yaptığını ve İkinci Dünya Savaşı'nda yaşamını yitirenleri andığını duyurdu.

Üst düzey ABD heyeti, Kiev'e gitti!

Yazılı bir açıklama yayımlayan Price şu sözlere yer verdi:

"Dışişleri Bakanı Blinken, Kuleba'yı Maslahatgüzarımız Kristina Kvien ve küçük bir grup diplomatın, Dışişleri Bakanlığı güvenlik ekibi nezaretinde, Kiev'deki büyükelçiliğimizdeki faaliyetlerimizi başlatmak için diplomatik temaslarda bulunmak üzere Kiev'e gittiğini söyledi."

Blinken'ın Ukraynalı mevkidaşına ABD'nin Ukrayna'ya yönelik açıkladığı son savunma yardım paketi konusunda da detay verdiğini aktaran Price, "Blinken, ABD'nin Ukrayna'ya ve Ukrayna'nın Rusya'ya karşı kazanacağı zafere desteğini bir kez daha yineledi." bilgisini paylaştı.