image

PeyamaKurd - Beyaz Saray’dan yapılan açıklamaya göre, ABD Başkanı Donald Trump ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in silahların üzerindeki kontrolün gelecekte etkili bir şekilde devam ettirilmesine yönelik adımları görüştüğü ifade edildi. 

Açıklamada, ABD Başkanı Donald Trump ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in silahların üzerindeki kontrolün gelecekte devam ettirilmesine yönelik adımları ele aldıkları belirtildi. 

Görüşmeye yönelik Beyaz Saray’dan yapılan açıklamada, “Başkanlar, iki ülke arasında terörle mücadele alanındaki yapılan işbirliğini sürdürme konusundaki kararlılıklarını yineledi. Başkanlar ayrıca ABD ve Rusya arasındaki ikili ilişkilerin durumunu ve silahların üzerindeki kontrolün gelecekte etkili bir şekilde devam ettirilmesine yönelik çabaları ele aldı” sözlerini kullanıldı. 

Ayrıca Rusya’dan Kremlin basın dairesi, Putin ve Trump’ın yaptıkları telefon görüşmesinde Rus liderin ABD’li mevkidaşına Rusya’nın Saint Petersburg kentinde yılbaşı kutlamaları sırasında planlanan terör eylemlerin önlenmesini sağlayan bilgiler için teşekkür ettiğini duyurmuştu.