image

PeyamaKurd - Belarus Savunma Bakanı Viktor Khrenin Cuma günü yaptığı açıklamada Belarus'un, savunma güçlerinin sayısını artırmak için milis güçleri oluşturmayı planladığını açıkladı.

Belarus medyasının bildirdiğine göre ulusal güvenlik ve savunma eğitimine yönelik yıllık toplantı esnasında konuşan bakan, Belarus Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko'nun milis güçleri oluşturulmasına ilişkin emir verdiğini duyurdu.

Bir haber kaynağında yer alan habere göre, Grodno Bölge İdare Komitesi Başkanı Vladimir Karanik, milislerin önemli nesneleri savunarak orduyu bu işlevlerden kurtarabileceğini ve ordunun muharebe görevlerini yürütmesine imkan vereceğini söyledi.

Askeri Güvenlik ve Devlet Savunması Yıllık Toplantısı, ülkenin idare komite başkanları ve bölge askeri komiserleri gibi katılımcılarla Cuma günü düzenlendi.

Belarus Savunma Bakanlığı Basın Ofisi'nin verdiği bilgiye göre, katılımcıların modern silahlı çatışmalarda askeri operasyonlara yönelik daha iyi bilgi sahibi olmalarını sağlamak için yapılan bu toplantıda, Belarus birliklerinde kullanımda olan silah ve özel ekipman örnekleri de sergilendi.