image

PeyamaKurd - MHP lideri Devlet Bahçeli, partisinin Meclis toplantısında yaptığı konuşmada, Türkiye’nin olası Suriye operasyonu hakkında açıklama yaptı.

Konuşmasında, "Irak’ın kuzeyi ile Suriye’nin kuzeyi mutlak suretle temizlenmeli, terör saldırıları son bulmalıdır” diyen Bahçeli, devamında şu ifadeleri kullandı:

“Aracı ülkeleri bir kenara bırakarak terör örgütlerinden hesap sormak, sınır ötesi operasyonla etkisiz hale getirmek milletimize karşı mukaddes vazifedir. Madem teröristler gitmiyor, sınırlarımızdan çekilmiyor o zaman kudret ve kuvveti devreye sokmak milletin şan ve şerefinin ana fikri olmalıdır."

Ayrıca HDP’nin tutuklu eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve iş insanı Osman Kavala’nın neden hapiste olduğunu soran CHP lideri Kılıçdaroğlu’na tepki gösteren Bahçeli "Osman Kavala Soros'çudur, Selahattin Demirtaş teröristtir" dedi.

Ekonomik kriz tartışmalarna da değinen MHP lideri, “Ortada bir kriz yoktur, olsa bile bundan memnun olamayız. Hesap vermemiz gerekiyorsa seve seve veririz. Biz krizlerin ortağı değiliz, insanımızın dert ortağıyız” şeklinde konuştu.