image

PeyamaKurd - Türkiye’nin Katar ve Hamas’a verdiği desteğe ilişkin açıklamada bulunan BAE Prensi Muhammed bin Zayid en-Nahyan’ın eski yardımcısı Abdel-Khaliq Abdullah, Erdoğan ve Hamas'ı sabırla ele almayacaklarını belirterek, Türkiye’yi tehdit etti.

Mısır Al Mesryoon gazetesinde dün çıkan habere göre, BAE Prensi Muhammed bin Zayid en-Nahyan'ın eski yardımcısı Abdel-Khaliq Abdullah, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Hamas'ı sabırla ele almayacaklarını açıklayarak Türkiye'ye yönelik tehdit içerici uyarılarda bulundu.

Sosyal medya hesabında açıklamada bulunan Abdullah, “Suudi medya Türkiye'ye karşı gelmiyor, yetenekleri ve takdirleri var; ancak Erdoğan'ın Suudi Arabistan'a saldırmasına sabırlı davrandık. Erdoğan ve partisi önümüzdeki günlerde nelere katlanacak?” diyerek Türkiye'ye uyarı mesajı gönderdi.

Diğer taraftan Sudan'daki darbe sonrası gelişmeler hakkında yorum yapan Abdullah, “Sudanlı Profesyoneller Sendikası, El Beşir'i tutuklamak ve rejiminin sembolleri ile birlikte kovuşturmaya çağırıyor” ifadesini kullandı.

Bu haberi gördünüz mü | Akar ve Shanahan, S-400 ve güvenli bölgeyi görüştü