image

PeyamaKurd - Avrupalı bazı isimlerin, Ukrayna yönetimine Rusya'ya bazı tavizler verilmesi konusunda önerilerde bulunduğu iddia edildi.

Ülkedeki son gelişmeler ve savaşın yansımalarına dair değerlendirmelerde bulunann Ukrayna Devlet Başkanlığı Ofisi Danışmanı Mihail Podolyak, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un dışında Avrupa Birliği'nden bazı siyasetçilerin Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy'e "Rusya'ya tavizler vermesini" teklif ettiğini ifade etti.

Ukrayna'da faaliyet gösteren radyo kanalı "Radio NV"deki canlı yayınında gelişmelere dair açıklamada bulunan Ukraynalı yetkili Podolyak, kritik bazı gelişmelere dikkat çekti.

"Avrupalı bazı kimseler Rusya'ya taviz verilmesini teklif etti"

Savaşın hala devam ettiğine değinen Ukraynalı yetkili, Avrupa ülkeleri liderlerinin, Ukrayna'da savaşın sona ermesi konusuna daha yapıcı ve hassas davranması gerektiğini belirterek, Macron dışında AB'den bazı siyasetçilerin de Zelenskiy'e "Rusya'ya tavizler vermesini" teklif ettiğini vurguladı.

Ayrıca Podolyak açıklamasının devamında ise şu sözleri kullandı:

"Genel olarak sadece Macron'un değil, Avrupa siyasi camiasından bazı kişilerin de bu açıklamaları biraz tuhaf. Ukrayna toplumunun, bu tür talepleri hiçbir şekilde desteklemeyeceği açık."