image

PeyamaKurd - İYİ Parti lideri Meral Akşener, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) gerçekleştirdiği grup toplantısında Erdoğan’a ağır ifadelerle yüklendi.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisine hakaret etmek ve İYİ Parti’ye iftira etmek için “garibanı” kullandığını ifade eden Akşener, Erdoğan’a “Öyle çarpılırsın ki kimse seni kurtaramaz” dedi.

Akşener ayrıca yine Erdoğan’a seslenerek, “Milletimiz yerli aşıyı bekliyor, bunu da algı operasyonuna kurban edersen altında kalırsın” uyarısında bulundu.

“ABD’nin aklı Kabil havalimanında”

Akşener, önemli gündemlerin arasında yer alan Afganistan’daki Kabil Havalimanı’na konuşlanması ihtimali olan Türk askerleri hakkında da şu ifadeleri kullandı:

“ABD, Afganistan’dan çekiliyor ama aklı havalimanında kalıyor. İç politikada ABD’ye etmedik laf bırakmayan Sayın Erdoğan bu işe gönüllü oluyor. Buradan Sayın Erdoğan’ı aklını başına almaya davet ediyorum. Türk askeri orada asla muharip görev üstlenmedi.

Hiçbir güvenlik gerekçesi yokken, sen ABD Başkanı’na şirin gözükeceksin diye bu görevin izahı yoktur. Ayrıca para pul konuşmanın manası yoktur. ABD’li askerlerin canını kurtarmak için kendi askerlerini riske atma. Kınalı kuzuların ayağına taş değerse senden biliriz.”