image

PeyamaKurd - İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Diyarbakır ziyaretini eleştiren AKP Diyarbakır İl Başkanı Muhammet Şerif Aydın, dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

Diyarbakır’a gelen İmamoğlu’nu HDP binası önünde eylem yapan Diyarbakır annelerini ziyaret etmemekle suçlayan Aydın, “Diyarbakır’a gelmeye gücü yetip de Diyarbakır Annelerinin yanına gelebilmeye yüreği yetmeyenlere seslenmek istiyorum. Diyarbakır’a gelmek ciğer yemekle olmaz, yürekli annelerin yanında durmakla olur. Bizler annelerinden koparılan çocukların, evlat hasretiyle hayatı zindan olan annelerin, çocuğundan uzak bir şekilde gece gündüz uykusuz kalan babaların sesiyiz” dedi.

“Kürtlerin oylarını CHP’ye peşkeş çekilmesine izin vermeyeceğiz”

Aydın, CHP ve HDP’nin ise “Kürtler üzerinden sorun algısı oluşturup bundan nemalanmaya çalıştığını” savunarak, “HDP için Kürt gençlerinin kanını Türk solunun pespayelerine peşkeş çekmek normal görülebilir. Kürt kardeşlerimizin oylarını Nişantaşı Solcularına, tatlı su demokratlarına peşkeş çekmek de normal olabilir” ifadesini kullandı.

Aydın açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı:

“Çünkü biz HDP’nin Kürtlerin iyiliği için, rahatlığı için ve yarınları için hiçbir projesinin planının olmadığını çok iyi biliyoruz. Bir kez daha üstüne basa basa ifade etmek istiyorum. Kürtleri önemseyen, onlara hak ettikleri gerçek değeri vermeye çalışan ve bunları yıllardır CHP’nin bütün engellemelerine rağmen yapan AK Parti ve Liderimiz Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmuştur. Kürtleri asıl temsil eden,asıl önemseyen, Kürtlerin yarınları için daha güzel daha kaliteli daha müreffeh bir geleceğe ulaşmaları için uğraşan mücadele eden Ak Parti kadrolarıdır. Bir Kürt genci neslini terör belasına kurban verdik. Bir Kürt genci neslinin de, Diyarbakır’ı sıçrama tahtası görenlere  kurban edilmesine asla izin vermeyeceğiz. Kürt Kardeşlerimizin oylarının, Kürtlere yapılan tüm kötülüklerin anası olan CHP’ye peşkeş çekilmesine asla izin vermeyeceğiz.”