image

PeyamaKurd - Türkiye Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) komuta kademesi ile geldiği Şırnak’ta önemli açıklamalarda bulundu.

Akar burada yaptığı açıklamada Şengal, Kandil ve Mahmur’u işaret ederek, “Buralardan temizlenmesi konularında Iraklı kardeşlerimizle iş birliğimizi geliştirerek hem ülkemizi hem de Iraklı kardeşlerimizi terör belasından kurtarmak temel amacımız” dedi.

Kürdistan Bölgesi toprakları içerisindeki Metina, Zap ve Avaşin-Basyan bölgelerinde başlatılan “Pençe Şimşek ve Pençe Yıldırım" operasyonları hakkında konuşan Akar, operasyonların Irak başta olmak üzere tüm komşuların toprak bütünlüğüne, sınırlarının güvenliği ve egemenliğine saygılı şekilde gerçekleştirildiğini ifade etti.

Akar Şengal dahil bir çok bölgeyi işaret ederek şu ifadelere yer verdi:

“Komşularımızın sınırlarına, egemenliğine ve toprak bütünlüğüne saygılı olarak bir an önce teröristlerin Kandil, Asos, Mahmur, Sincar(Şengal) dahil, buralardan temizlenmesi konularında Iraklı kardeşlerimizle iş birliğimizi geliştirerek hem ülkemizi hem de Iraklı kardeşlerimizi terör belasından kurtarmak bizim temel amacımız.”