image

PeyamaKurd - Rejim karşıtı Ceyşul Adil (Adalet Ordusu) radikal İslamist örgüt önceki gün İran-Pakistan sınırında İran Sınır Muhafızları’na yönelik düzenlenen saldırıyı üslendiğini duyurdu. 11 İran askerinin öldürüldüğü saldırıyı üstlenen Adalet Ordusu, çok sayıda askerin ise yaralandığını kendi savaşçılarının ise herhangi bir zarar veya ziyan görmediğini ileri sürdü.

İran-Pakistan sınırında 3 İran askerinin öldürülmesi ile sonuçlanan saldırıyı Ceyşul Adil (Adalet Ordusu) örgütü üslendi. Örgüt saldırıda 11 İran askerinin öldüğünü ileri sürdü. İran’a karşı silahlı Sistan-Belucistan sınırında eyaletinde kurulan rejim karşıtı Ceyşul Adil (Adalet Ordusu) radikal İslamist örgüt önceki gün İran-Pakistan sınırında İran Sınır Muhafızları’na yönelik düzenlenen saldırıyı üstlendiğini ilan etti.

Bölgedeki haber kaynaklarına göre Örgüt saldırıda 11 İran askerinin öldüğünü ve çok sayıda askerin ise yaralandığını kendi savaşçılarının ise herhangi bir zarar veya ziyan görmeden üslerine ulaştığı ileri sürüldü. İran medyası ise yaşanan saldırıda 3 askerin ve 3 saldırganın öldürüldüğünü duyurmuş, saldırının kimler tarafından yapıldığı ise netlik kazanmamıştı.

İran’ın Sistan ve Belucistan eyaletinde faaliyet yürüten Ceyşul Adil örgütü, İran’daki Beluç ve Sünnilerin haklarını savunduğunu iddia ediyor. Örgüt bu amaçla İran ordusuna karşı silahlı mücadele yürütüyor.