image

PeyamaKurd - Türkiye İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ABD'nin kendisinin ülkeye girmesini yasakladığını belirterek, “Beni tecavüzcülerle aynı siteye koydu. Ülkemizin menfaatini savunurken, milletimizin menfaatini savunurken Amerika falan dinlemediğimiz için böyle oldu. Biz Amerika'ya kafa tutuyoruz" ifadesini kullandı.

Beykoz'da mahalle muhtarlarıyla bir araya gelen Soylu,  45 mahalle muhtarının katıldığı toplantıda Türkiye-ABD ilişkilerine değindi.

Soylu, ABD'nin kendisini Amerika'ya girişinin yasaklandığını dile getirerek, “Beni tecavüzcülerle aynı siteye koydu. Ülkemizin menfaatini savunurken, milletimizin menfaatini savunurken Amerika falan dinlemediğimiz için böyle oldu. Biz Amerika'ya kafa tutuyoruz” sözlerine yer verdi.

“Ben önümüzdeki yapılacak olan 23 Haziran seçimlerinin de İstanbul halkı tarafından çok iyi değerlendirileceğine olan inancım tamdır” diyen Soylu, “Çünkü önümüzde bir tercih var. Endişeleniyorum. Endişelendiğim nokta da şudur, Türkiye'de İstanbul seçimleri üzerinden bir siyasal kavganın, bir ideolojik kavganın başlamasından endişe ediyorum" şeklinde konuştu.

Bu haberi gördünüz mü? | Muhalifler, rejimi kıskaca alarak Halep’e saldırı düzenledi