image

PeyamaKurd - AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, katıldığı televizyon programında gündeme dair konuştu. 

ABD'nin YPG'ye gönderdiği tıbbi malzeme yardımlarlara yönelikte açıklamada bulunan Kurtulmuş, "Teyit yok ama herkes tıynetindekini ortaya koyar" dedi. 

Kurtulmuş, ABD'nin YPG'ye yolladığı tıbbi malzeme yardımlarıyla ilgili yaptığı açıklamada şu sözleri dile getirdi: 

"ABD’nin, YPG’ye maske gönderdiğine dair bir bilgi var ama teyit edilmiş bir şey değil. Ama şunu söyleyeyim; herkes kendi tıynetinde olanı ortaya koyar. Bu temel bir kuraldır; insanlar tıynetlerini asla değiştiremezler. Bizim tıynetimizde merhamet vardır, vefa vardır, yardımlaşma vardır.” 

Türkiye'nin, ABD'ye gönderdiği yardım malzemelere ilişkin ise insanlık gereği yapıldığını belirten Kurtulmuş, "Biz New York’taki insanların sapır sapır döküldüklerini, ceset torbalarının yollarda olmalarını, hele hele bunların birçoğunun da yoksul mahallelerin insanlarını gördüğümüz, bildiğimiz her haber programından sonra içimiz burkuldu. 

Biz insanlık olarak yardım ettik, eğer ABD hükümeti de bir şekilde terör gruplarına yardım yapıyorsa onlar da tıynetinde olanları yapıyorlar. Maskeyi bırakın, umarız oradaki terör gruplarını destek vermeyi sürdürmezler. İnsanlığımızı gösteriyoruz, böyle bir şey varsa bundan rahatsız olduğumuzu ifade ediyoruz" sözlerini kullandı.