image

PeyamaKurd - Avusturya'nın başkenti Viyana'daki nükleer anlaşma görüşmelerine yönelik açıklamada bulunan ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price, İran nükleer anlaşmasına dönme ve Tahran'a yönelik, anlaşmayla ilgisi olmayan yaptırımları kaldırmak için gerekli adımları atmaya hazır olduklarını kaydetti.

Basına konuşan ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price, Washington'un nükleer anlaşma olarak bilinen ve eski Başkan Trump yönetiminin tek taraflı olarak çekildiği Kapsamlı Ortak Eylem Planı'na (KOEP) dönüş sürecine ilişkin açıklamalara yer verdi.

Düzenlediği basın toplantısında konuşan Price, "KOEP ile ilgisi olmayan yaptırımların kaldırılması da dahil olmak üzere, anlaşmaya dönüş için gerekli adımları atmaya hazırız" ifadesini kullandı.

Bakanlık Sözcüsü Price açıklamasında, atılacak adımların ne olacağı konusunda ise bilgi verecek konumda olmadığını vurguladı.

Ayrıca Sözcü Price, Avusturya'nın başkenti Viyana'da yapılacak görüşmelerin zorlu geçeceğini belirterek, taraflar arasında güven olmaması nedeniyle sorunlar yaşanacağını dile getirdi.