image

PeyamaKurd - Silahlı saldırıların yoğun olarak yaşandığı ABD'de katiam gibi bir saldırı daha yaşandı. İlk belirlemelere göre, ABD’nin Teksas eyaletinde bir ilkokula düzenlenen silahlı saldırı sonucu en az 2 çocuğun hayatını kaybettiği ve 13 kişinin de yaralandığı ifade edildi.

ABD'deki yerel haber kaynaklarının aktardığı ilk bilgilere göre, saldırı San Antonio'nun 90 dakika batısındaki 16 binden fazla nüfusu bulunan Uvalde kasabasında yaşandı.

Saldırı ile ilgili açıklamada, yaklaşık 600 öğrencinin eğitim gördüğü Uvalde ilkokuluna düzenlenen saldırıda en az 2 çocuğun yaşamını yitirdiği, aralarında 45 yaşında bir yetişkinin de bulunduğu 13 kişinin de yaralı olarak Uvalde Memorial Hastanesine kaldırıldığı vurgulandı.

Olayla ilgili araştırmalara başlayan polis güçleri ise, şüphelinin yakalanarak gözaltına alındığını duyururken, sanık hakkında herhangi bir detaya yer vermedi.

Ayrıca saldırının yaşandığı kasabadaki bütün okullar kapatılıp eğitime ara verilirken San Antonio polisinin olay yerine gönderdiği SWAT timlerinin, helikopter ve suç müfettişleri ile saldırıyı aktif olarak soruşturduğu belirtildi.