image

PeyamaKurd - Türkiye ile ikili ilişkilere yönelik açıklamada bulunan Avrupa Birliği (AB) Temsilcisi Borrell, Türkiye ile diyalog için çalışmayı sürdürmeye hazır olduklarını ifade etti.

Basın açıklaması yapan Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, Türkiye ile diyalog için çalışmayı sürdürmeye hazır olduklarını dile getirdi.

AB Temsilcisi Borrell, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen arasında yapılan video konferans görüşmesini değerlendirdi.

Borrell açıklamasında, Erdoğan ile von der Leyen'in "faydalı" görüşmesine katıldığını belirterek, "Türkiye ile diyalog için çalışmayı sürdürmeye hazırız" dedi.

Ayrıca Temsilci paylaşımında Aralık ayında yapılan AB Zirvesi'nde Türkiye ile ilişkiler hakkında AB liderlerinin yaptığı görevlendirmeyi takip etmek üzere Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nu Brüksel'de ağırlamayı sabırsızlıkla beklediğini kaydetti.