image

PeyamaKurd - Barcelona’da oynayan Arjantinli futbolcu Lionel Messi, yıllardır forma giydiği İspanyol devi Barcelona’dan ayrılmak istediğini belirtti. 

Ünlü futbolcu, kulübe bir faks göndererek, sözleşmesinde bedelsiz ayrılmasını öngören bir maddeyi işletmek istediğini söyledi. 

Barcelona, 16 Ağustos'taki Şampiyonlar Ligi yarı final maçında, Bayern Münih'e 8-2 yenilmişti. 

Barcelona, Messi için 700 milyon euro istiyor 

Kariyeri boyunca altı kez, Altın Top ödülünü kazanan Messi, ilk olarak 2004'te Barcelona formasını giymişti. 

Kulüp ise, sözleşmedeki ilgili maddenin süresinin geçtiğine, Messi'nin kulüple sözleşmesinin 2021'e dek olduğuna ve sözleşmeye göre futbolcuyu satın almak isteyen kulübün 700 milyon euro ödemesi gerektiğine inanıyor. 

Kulübün yönetim kulübünün yakında toplanacağı belirtiliyor ve bazıları Messi'yi sakinleştirebilecek tek şeyin, Kulüp Başkanı Josep Maria Martomeu'nun istifası ve erken seçime gidilmesi olabileceğini düşünüyor. Ancak Arjantinli oyuncu, her ne olursa olsun Barcelona'dan ayrılmaya kararlı görünüyor. 

Kulüp ve oyuncu arasınca hukuk mücadelesi başlıyor 

Şimdiyse, kulüple oyuncu arasında bir hukuk mücadelesi yaşanması bekleniyor. Messi'nin kontratındaki bedelsiz serbest kalabilme maddesi, kulübü 10 Haziran'dan önce bilgilendirmesiyle işletilebiliyor. 

Bu tarihse geçti ve Barcelona sürenin dolduğuna inanıyor. Ancak Messi ve ekibi, koronavirüs salgını nedeniyle sezonun Ağustos'a kadar uzaması nedeniyle, bu sürenin uzatılması gerektiğini savunuyor.