image

PeyamaKurd - TFF 3. Lig 2. Gurup’ta mücadele eden Cizrespor Kulübü’ne yönelik haksızlık nedeniyle takımı ligden çekme kararına ilişkin açıklamada bulunan Amedspor Kulüp Başkanı Metin Kılavuz, “Benzer durumları yaşadığımız için Maruf Başkanın kararını anlayabiliyoruz” ifadesini kullandı. 

Cizrespor Kulübü’nde Başkan Maruf Sefinç, sahalarında 1-0 yenildikleri maçtan sonra takımlarına yönelik haksız ve hukuksuz kararların verildiğini belirterek, takımı ligden çekme kararı aldıklarını duyurmuştu. 

MHK’ya itiraz ediyoruz, dosyayı açıp bakmıyorlar” 

Cizrespor'un ligden çekilme kararına ilişkin yaptığı açıklamada Amedspor Kulüp Başkanı Metin Kılavuz şunları dile getirdi: 

“MHK’ya itiraz ediyoruz. Dosyayı açıp bakmıyorlar. Cizrespor’un bayrağını Türkiye’nin dört bir yanında kardeşlik köprüsü kurmak amacıyla dalgalandırıyoruz. Ama sonuç ortada. Her hafta aynı pozisyonlar aynı verilmeyen penaltılar. 

Böyle bir mücadele olur mu? Onun için Cizre kulübü olarak biz ligden ÇEKİLİYORUZ’ diye çekilme kararının gerekçelerini özetlemiş sevgili Başkan Sayın Maruf Sefinç. Benzer durumları yaşadığımız için Maruf Başkanın kararını anlayabiliyoruz.” 

Kılavuz açıklamasında, “Spor'da rekabet eşitliğini sağlamakla görevli ve sorumlu olan kurumların rekabeti ortadan kaldıran yaklaşımlarının nasıl sorunlu olduğunun mağduruyuz” sözlerine yer verdi.