image

PeyamaKurd - Boks dünyasının yıldız ismi Floyd Mayweather, kafes dövüşüne başlayabilir. UFC ile görüşme halinde olan 41 yaşındaki emekli boksörün üç veya 4 maçlığına ringe çıkacağı konuşuluyor.

Yaptığı dövüşlerden milyon dolarlar kazanan ABD'li sporcu ise anlaşma için ağırdan alıyor.

Mayweather görüşmeler ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

"UFC ile yakın zamanda anlaşabilirim. Kabul ederlerse 1 trilyon dolara bu iş olur."

"Açık konuşmak gerekirse harika bir hayatım var. Hayatım boyunca bana yetecek kadar param var. Yaşamımı sürdürmek için gereken her şeyi alabilirim"

Ağustos 2017'de kafes dövüşünün yıldızı  Connor McGregor ile boks ringine çıkan Mayweather, rakibini 10. rauntta teknik nakavtla yendi. Tecrübeli dövüşçü sadece bu maçtan sponsorlarla birlikte 285 milyon dolar gelir elde etti.

Forbes verilerine göre namağlup kariyeri boyunca yaptığı önemli unvan maçlarından yüksek kazançlar elde eden Mayweather'ın geliri, 2018 yılında 1,07 milyar dolara ulaştı.

Ünlü sporcu, kariyeri boyunca 48 maçta ringe çıktı ve hiç yenilgi almadı. Garajında 88 lüks otomobili bulunuyor.

Connor McGregor'u nakavt eden Dağıstanlı Müslüman sporcu Khabib Nurmagomedov, Mayweather'a meydan okusa da bu düello henüz gerçekleşmedi.

Mayweather, “Ben her zaman kendimin patronu oldum. Khabib’le yapacağımız dövüşün nasıl biteceğini bilemem. Ancak sonunda bir şeyler başaracağız.

110 milyon ile 200 milyon Dolar arasında bir paranın garanti olacağını düşünüyorum. Ayrıca bir amacım da hem Khabib hem de daha önce yendiğim McGregor’la 2019’da karşılaşmak” ifadelerini kullandı.