image

PeyamaKurd - Kürdistan Bölgesi Hükümeti’ni kurma görevini alan Mesrur Barzani’yi tebrik mesajında bulunan Suriye Parlamentosu’nun Kürt Üyesi Ömer Ose, konuyla ilgili açıklamada bulundu.  

Mesrur Barzani’yi tebrik eden Suriye Parlamentosu Üyesi Ömer Ose, “Kardeşimiz Mesrur Barzani’nin Kürdistan Bölgesi Başbakanı seçilmesi dolayısıyla Kürdistan Bölgesi halkını, Irak’ın tüm bileşenlerini ve tüm Kürt halkını tebrik ediyorum” ifadesini kullandı. 

Kürt Siyasetçi Ömer Ose, Mesrur Barzani’nin Kürdistan Bölgesi’ndeki siyasi birlik konusunda önemli bir rolü olacağını kaydetti. Mesrur Barzani’nin kuracağı hükümetin Kürdistan Bölgesi’nin Bağdat hükümeti ve komşu ülkelerle ilişkilerini ilerletme yolunda önemli adımlar atacağını kaydeden Ose, yeni hükümetin Kürdistan Bölgesi’nin inşa ve ilerlemesini hızlandıracağını belirtti. 

Kürt siyasetçi Ose açıklamalarının devamında, “Başarılar ve daha çok kazanım diliyorum. Bu adımın Erbil ile Şam arasında en iyi ilişkilerin geliştirilmesine katkı sunacağını umuyorum” şeklinde konuştu.