image

PeyamaKurd - Salgın ile ilgili son verileri paylaşan Kürdistan Bölgesi Sağlık Bakanlığı, Süleymaniye’de 8; Erbil'de 1 ve Duhok’ta 5 kişide daha yeni tip Koronavirüs (Kovid-19) vakası tespit edildiğini duyurdu.

Kürdistan Bölgesi Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre; Süleymaniye’de virüs şüphesiyle test yapılan 8 kişinin test sonuçlarının pozitif çıktığını duyurdu. 

Bakanlığın açıkladığı verilere göre; test sonuçları pozitif çıkanların 67, 47, 47, 38 ve 37 yaşlarında 5 kadın ile 57, 37 ve 26 yaşları arasında 3 erkek olduğu ifade edildi. 

Ayrıca Kovid-19 tespit edilen bir kişinin Süleymaniye’den hastalık kaptığı, bir kişinin yurtdışı seyhatinden döndüğü ve Ranya ilçesinde ikamet ettiği, diğer 6 kişinin ise Süleymaniye kent merkezinde belirtiler doğrultusunda yapılan testler sonucunun pozitif çıktığı belirtildi. Sağlık Bakanlığı Erbil kentinde de Bağdat'tan dönen bir doktorda Koronavirüs tespit edildiğini belirtildi.

Diğer taraftan Duhok’un Akre ilçesinde bulunan ve Irak Merkezi Yönetimine bağlı olan ordu saffında 5 askerin Koronavirüse yakalandığı vurgulandı.