image

PeyamaKurd - AB’ye bağlı ülkelerde faaliyet yürüten Kürdistan Dernekleri Federasyonu (KOMKAR), Kürdistan Bölgesi ve Başkan Mesud Barzani’ye yönelik saldırılar karşısında diasporadaki tüm kurum ve kuruluşlara birlik çağrısı yapıldı.

Avrupa’da İngiltere, Almanya, Hollanda, İsveç ve Danimarka’da şubeleri bulunan KOMKAR, Kürdistan Bölgesi ve Başkan Mesud Barzani’ye yönelik saldırılara ilişkin basın açıklamasında bulundu.

Açıklamada bulunan KOMKAR, “Kürt milleti, Kürdistan’ın özgürlüğü ve bağımsızlığı için ulusal ve eşsiz bir direniş gösteriyor. Ulusal mücadele yüksek bir aşamaya geçmiştir” denilen açıklamda, “Bu aşama, kolonyalist dört devletin saldırıları, Batı devletlerinin, BM ve AB’nin vurdumduymazlığıyla ve içerideki ihanetlerle birçok risk ve yanlışlıklarla yüz yüze kalmış durumdadır” sözleri kullanıldı.

KOMKAR açıklamasında, “Kahraman Peşmergeler, Kürdistan Başkanı Mesud Barzani’nin liderliğinde vatanlarını özgürleştirmek, ulusumuzun namus ve şerefini korumak için sınırın her dört tarafında vatanı savunuyor. İşgalcilerin saldırılarına ve onların terörist ve kan emici örgütlerine karşı kanını akıtıyor. Vatan toprağı kanla besleniyor” ifadelerine yer verildi.