image

PeyamaKurd - Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani’nin Kürdistan Bölgesi’nin yeni Başbakanı Mesrur Barzani için güçlü bir destekçi olacağını dile getiren Kürdistan Hükümeti Sözcüsü Sefin Dizayi değerlendirmelerde bulundu. 

Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani’nin ve Kürdistan Bölgesi’nin yeni Başbakanı Mesrur Barzani’nin ilişkisi açıklamada bulunan Kürdistan Hükümeti Sözcüsü Sefin Dizayi “Neçirvan Barzani hem kişi olarak hem KDP’nin başkan yardımcısı olarak ve hem de Kürdistan Bölgesi Başkanı olarak büyük bir sorumluluk altında. Öte yandan, Neçirvan Barzani, Mesrur Barzani’ye güçlü bir şekilde destekçisi olacak. Öyle inanıyorum ki şimdiki süreç, başarılı bir sürecin olacak” ifadesini kullandı. 

Kürdistan Parlamentosu Başkanı Vala Ferîd oylama ardından Mesrur Barzani'yi tebrik ederek yeni hükümet başkanının onaylanması için Mesrur Barzani'nin isminin bugün Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani'ye sunulacağını ifade etti. 

Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani'nin onaylaması ardından Mesrur Barzani’nin 30 gün içerisinde yeni kabinesini parlamentoya sunması gerekiyor.