image

PeyamaKurd - Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani, Ramazan Bayramı vesilesi ile yayımladığı mesajda, Peşmerge ve şehit ailelerinin, Kürdistan, Irak ve İslam aleminin bayramını kutladı.

Neçirvan Barzani mesajında, “Daha önceki krizlerde olduğu gibi, bu durumu da yalnızca birlikte çalışarak aşabilir, işbirliği ile başarabiliriz” ifadelerini kullandı. 

Bayramın birlik ve beraberliğe vesile olmasını dileyen Neçirvan Barzani’nin mesajı şu şekilde:


“Bu bayram, Kürdistan Bölgesi’nin de bölge ve dünya ülkeleri gibi çok yönlü sonuçları olan koronavirüsü salgını tehdidi ile karşı karşıya kaldığı bir döneme denk geldi. Bu nedenle Kürdistan Bölgesi’nde hepimizin birlikte, işbirliği içerisinde çalışarak bu zor durumu atlatmaya ihtiyacımız var. Daha önceki krizlerde olduğu gibi, bu durumu da yalnızca birlikte çalışarak aşabilir, işbirliği ile başarabiliriz.

Kürdistan Bölgesi Başkanlığı tüm siyasi taraflar, bileşenler, etnik, dini ve kültürel farklılıkların birlikteliği için bir çatı olmaya davet edecek, sorunların çözümü, yurttaşların hayat şartlarının iyileştirilmesi için çaba ve çalışmalarını sürdürecektir."