image

PeyamaKurd - Kürdistan Güvenlik Konseyi Başkanı Mesrur Barzani, Belarus’un Bağdat Büyükelçisi Andrei Savinykh ile yaptığı görüşmede, yabancı şirketler için Kürdistan Bölgesi’ndeki tüm sektörlerde iyi yatırım fırsatlarının olduğunu ifade etti.

Yapılan görüşmede bölgesel gelişmelerin yanı sıra yeni Kürdistan Bölgesi Hükümeti’ni kurma çalışmaları ve Belarus ile Kürdistan Bölgesi arasındaki ilişkiler de değerlendirildi.

Mesrur Barzani, Kürdistan Bölgesi’nin Belarus ile ilişkilerini geliştirmeye hazır olduğunu belirterek, Kürdistan Bölgesi’nde yabancı şirketler için tüm sektörlerde iyi fırsatlar olduğunu kaydetti.

Görüşmede Belarus’un Bağdat Büyükelçisi ise, ülkesinin sanayi ve ekonomi potansiyelinden söz ederek, ülkesiyle Kürdistan Bölgesi arasındaki ilişkilerin gelişmesinden mutluluk duyacağını dile getirdi.

Büyükelçi Savinykh, ülkesinin Kürdistan Bölgesi ile ticaret, eğitim, yükseköğretim, sağlık ve ziraat alanları başta olmak üzere tüm alanlarda ilişkilerini geliştirmek istediğini de vurguladı.