image

PeyamaKurd- Kürdistan Bölgesi’nde artışa geçen koronavirüs (Kovid-19) vakalarına ilişkin son gelişmeleri paylaşan Sağlık Bakanlığı, artan Kovid-19 vakalarına dikkat çekerek, “Durum bu şekilde giderse bir felaket yaşanır” uyarısında bulundu.

Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Muhammed Kadir, “Koronavirüs vakalarında artış sürüyor. Şu an Kürdistan Bölgesi’ndeki hastanelerde 3 bin 811 coronavirüs hastası tedavi görüyor” dedi.

‘Semptom göstermeyen ve virüsü bulaştıran vakalar var’

Muhammed Kadir, “Tespit edilen vakaların haricinde elbette hastalığı belirtisiz geçiren vakalar da var. Semptom göstermeyen ve virüsü bulaştıran vakalar var. O yüzden durum böyle giderse büyük bir felaketin yaklaşacağını söylüyoruz” ifadelerini kullandı.

“Koronavirüsle mücadele şu an bireysel bir mücadeledir” diyen Muhammed Kadir, “Bu mücadele sadece Sağlık Bakanlığı üzerinden çok zor olur” ifadesini kullandı.

Bakanlık sözcüsü, vaka artış hızının bu şekilde sürmesi halinde durumun Sağlık Bakanlığı’nın kontrolünden çıkacağını, bu yüzden vatandaşların sürecin akıbetini belirleyeceğini ifade etti.