image

PeyamaKurd - Miladi yeni yıl dolayısıyla mesaj yayımlayan Kürdistan Parlamentosu, Kürdistan Bölgesi ile Irak hükümetleri arasındaki anlaşmaları desteklediklerini bildirdi.

Yılbaşı mesajında Kürdistan Parlamentosu Başkanlığı tarafından Kürdistan halkının yeni yılı kutlanırken, Erbil ile Bağdat hükümetleri arasındaki karşılıklıklı anlayışa dayalı sürece destek verildiği ifade edildi.

Parlamento Başkanlığı açıklamasında, yeni yılın krizlerin son bulacağı bir yıl olması dilenerek, yeni yılda Kürdistan Bölgesi’nin statüsünün daha ileri noktalara taşınması ve Kürdistan halkına daha çok hizmet edilmesi arzu edildi.

Ayrıca açıklamada, Kürdistan Bölgesi’ndeki siyasi güçlerden birlik ve hoşgörü kültürünü sahiplenmeleri gerektiği belirtilerek, Erbil ile Bağdat hükümetlerinin karşılıklı anlayışlarının anayasal çerçevede anlaşmalarının temeli olmasının gerektiğine dikkat çekildi.

Kürdistan Parlamentosu, Irak Parlamentosu’ndaki Kürdistan partilerinden birlik içerisinde hareket etmeleri çağrısında da bulundu.