image

PeyamaKurd - İçişleri Bakanlığı'nın kararı ile Kürdistan Bölgesi’nde şehirlerarası seyahat yasağı Haziran ayının 15’ine kadar uzatıldı. 

Açıklamada bulunan Kürdistan Bölgesi İçişleri Bakanlığı, Koronavirüsle (Kovid-19) mücadele tedbirleri kapsamında ilan edilen şehirlerarası seyahat yasağının 15 Haziran’a kadar uzatıldığını duyurdu.

Yapılan açıklamada, Erbil, Süleymaniye, Duhok, Halepçe illeri ve Germiyan ile Raperin idari bölgeleri arasındaki seyahat yasağının uzatıldığı ifade edildi.

Açıklamanın devamında, Kürdistan Bölgesi idaresi altında olmayan Kürdistani bölgeler ve Irak’ın farklı kentlerinden gelenlerin 48 saat karantinada tutulacağı belirterek, Birleşmiş Milletler (BM) çalışanları, diplomatlar ve uluslararası yardım kuruluşları temsilcilerinin seyahat yasağına tabi tutulmadığı belirtildi.

Bakanlığa göre, sınır kapıları ve Erbil ile Süleymaniye’deki uluslararası havalimanlarının kapalı kalmaya devam edeceği dile getirildi.

Son vakalarla birlikte Kürdistan Bölgesi’nde şimdiye kadar, 507 kişide Koronavirüs tespit edilirken, şimdiye kadar 407 kişi sağlığına kavuştu, 5 kişi ise yaşamını yitirdi.