image

PeyamaKurd - Terör örgütü IŞİD'e yapılan operasyona ilişkin açıklamada bulunan Kürdistan Bölgesi Asayişi, Süleymaniye’nin Çemçemal ilçesinde IŞİD 6 teröristinin yakalandığını duyurdu.

Operasyon ile ilgili yazılı açıklamada bulunan Kürdistan Bölgesi Asayişi, Çemçemal ilçesinde gizlenmeye çalışan ve bu yolla IŞİD’le bağlantı kurmayı hedefleyen 6 IŞİD teröristine düzenlenen operasyonla yakalandığı ifade edildi.

Kürdistan Asayişi, yakalanan kişilerin 2014’te IŞİD’le bağlantı kurarak silahlı faaliyette bulunduklarını, örgüt adına çok sayıda “insani suça” bulaştıklarını bildirdi.

Yapılan açıklamada uzun süreli takip ve istihbari bilgi sayesinde gerçekleştirilen operasyonla gözaltına alınan örgüt üyelerinin Çemçemal’de sahte kimlikle barındıkları bilgisine yer verilerek şu sözlere yer verildi:

“Savcılılık izni ve Kürdistan Bölgesi Genel Asayiş Müdürü’nün talimatı üzerine Süleymaniye Asayiş Müdürlüğü ile gerçekleştirilen operasyon neticesinde Feluce nüfusuna kayıtlı C.M. (26), Y.H (30) isimli suçlular 4 Ağustos 2020 tarihinde gözaltına alınmışlardır.

Aynı operasyonda M.H (29) adlı terörist kaçmaya çalışmış ancak daha sonra yaralı olarak ele gözaltına alınmıştır.

5 Ağustos 2020 tarihinde ise aynı gruba yönelik iki farklı operasyonda Mahmudiye nüfusuna kayıtlı A.M (31), A.A (22) ve A.D (29) adlı teröristler yakalanmıştır.”