image

PeyamaKurd - Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) heyeti, Kürdistan’da hükümet kurma çalışmaları kapsamında Kürdistan Demokrat Sosyalist Partisi (KDSP)  merkezini ziyaret edecek Heyetin daha sonra Kürdistan İslami Toplum (Komel) yetkilileri ile bir araya gelmesi bekleniyor.

KDP’nin oluşturduğu aralarında politbüro üyeleri Hoşyar Zebari, Ali Hüseyin ve Firset Sofi’nin yer aldığı heyet hükümet kurma çalışmaları kapsamında bugün başkent Erbil’de KDSP merkezini ziyaret edecek. Ardından Komel’den bir heyetin KDP heyeti ile bir araya geleceği ifade edildi.

Yapılacak ziyaret ile ilgili Politbüro üyesi Mihemed Bamoki, bir ulusal haber ajansına verdiği açıklamada, “Bugün Komel ve KDP’den üst düzey bir görüşme gerçekleşecek. Bu görüşme KDP’nin daha önce partimize yaptığı ziyaretin bir devamı olarak gerçekleşecek. Biz bu partiler arası görüşmeleri önemsiyoruz” sözlerine yer verdi.

KDP ile ilişkileri önemsediklerini ifade eden Komel yetkilisi, “Söz konusu ilgili partiler ile ilişkilerin normale dönmesini’ istediklerini belirtti.