image

PeyamaKurd - Kürdistan Bölgesi Hükümeti’ni kurmakla görevlendirilen Mesrur Barzani’nin KDP politbüro üyeleri ile görüşmesinin içeriğine dair açıklamalarda bulunan Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) Sözcüsü Mahmud Muhammed konuyu değerlendirdi.

Kürdistan’ın başkenti Erbil’de basın mensuplarına açıklamalarda bulunan KDP Sözcüsü Mahmud Muhammed, Kürdistan Bölgesi Hükümeti’ni kurmakla görevlendirilen Mesrur Barzani’nin KDP politbüro üyeleriyle birçok konuyu masaya yatırdığını dile getirdi.

Öte yandan Kürdistan idaresi dışında kalan Kürdistani bölgelerden Kerkük Valiliği için bir adayın belirlenmesinin yeni hükümetle alakalı bir durum olmadığını kaydeden Muhammed, “Kerkük’teki durumun normalleşmesi ve kente yeni bir valinin tayin edilmesi konuları Başkan Mesud Barzani ile Kosret Resul elinde olan bir durum” ifadesini kullandı.

KDP’li Sözcü Muhammed, Mesrur Barzani’nin yeni kabineyle ilgili KDP’li yetkililerle görüş alışverişinde bulunduğunu vurgulayarak, Mesrur Barzani’nin önümüzdeki günlerde KYB, Goran ve hükümete katılacak olan diğer kesimlerle bir araya geleceğini kaydetti.

Ayrıca KDP Sözcüsü, önümüzdeki 10 gün içerisinde yeni hükümetin kurulmasını ümit ettiklerini vurguladı.