image

PeyamaKurd - 2019 yılı bütçesini parlamentoya götüreceklerini ve bu konuyla ilgili bir yasa çıkarılması için çalışacaklarını belirten Kürdistan Parlamentosu Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) Fraksiyonu Parlamenteri Zana Mela Xalid, bütçe ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

KDP’li Parlamenter Zana Mela Xalid, Kürdistan’daki bir ulusal haber ajansına verdiği demeçte, “Parlamento başkanlığı yapılacak oylamanın ardından, başkanlık yasası tartışmaya açılacak ve yenilenecektir. Bunun için de zamana ihtiyacımız var, çünkü konular aşama aşama ele alınıyor ve Bu süreçten sonra da bütçe konusu ele alınacak” ifadesini kullandı.

KDP’li parlamenter, 2019 yılı bütçesinin parlamentoya götürüleceğini belirterek, “2019 yılı bütçesi ile ilgili yasa çıkarılmasına çalışılacak ki Kürdistan’da projeler hayata geçirilebilsin. Projeler bütçenin olmamasından dolayı durmuştu” sözlerine yer verdi.

2019 yılı bütçesi ile ilgili geç kalındığı eleştirilerini yanıtlayan Parlamenter Xalid, “Yetiştirmemiz gerekiyor. Çünkü bu mesele doğrudan halkın çıkarları, yaşamı ve ekonomisiyle ilgili. Bütçe olmadan planlanan projelerin hayata geçirilmesi zor” dedi.