image

PeyamaKurd - Kürdistan Bölgesi Başbakanı Mesrur Barzani, Irak Başbakanı Mustafa Kazimi’nin sorunların çözümü için ulusal diyalog çağrısına destek verdi.

Irak Başbakanı Mustafa Kazimi’nin Erbil ile Bağdat hükümetleri arasındaki sorunların çözümü için ulusal diyalog çağrısına yönelik Başbakan Mesrur Barzani tarafından mesaj yayımlandı.

Başbakan Mesrur Barzani, sosyal medya hesabından Kürtçe ve Arapça açıklama yaparak, Kürdistan Bölgesi Hükümeti’nin anayasayı esas alan tüm çözümleri desteklediğini ifade etti.

Başbakan Mesrur Barzani mesajında, “Kürdistan Bölgesi Hükümeti adına federal hükümetin başbakanı Sayın Mustafa Kazimi’nin tüm sorunların köklü bir şekilde çözümü için Iraklı taraflar arasında ulusal diyalog düzenlenmesi çağrısını olumlu karşılıyor ve destekliyorum” sözlerine yer verdi.

Ayrıca yayımlanan açıklamada Kürdistan Bölgesi’nin sorunların çözümüne hazır olduğunu bildiren Başbakan, “Aynı şekilde Kürdistan Bölgesi ve federal hükümet arasındaki tüm sorunların anayasa esasına dayalı, kapsamlı ve nihai çözümü için anlaşmaya hazır olduğumuzu ifade ediyoruz” denildi.