image

PeyamaKurd - Kürdistan Bölgesi sınırlarında bulunan Rojhılat partilerinin karargahlarına İran güçleri tarafından top atışları gerçekleştirildi. 

Tahran’a bağlı topçu birlikleri, bugün İHA ve top atışlarıyla Rojhılat partilerinin Kürdistan Bölgesi sınırlarındaki karargahlarını bombaladı. 

Saldırı ile ilgili Kürdistan basınına konuşan Kürdistan Demokrat Partisi İran (KDP-İ) Peşmerge Kuvvetleri Sorumlusu Kawe Behrami, “İHA’lar karargahlarımızı bombaladı ama herhangi bir can kaybı olmadı. İHA’ların bombalamasından sonra Berbizinê bölgesine yönelik top atışları yapıldı” ifadesini kullandı. 

Ayrıca açıklamada bulunan Sidekan Nahiyesi Sorumlusu İhsan Çelebi, “İran topçu birlikleri, Ketine, Perize ve Berbizin köyleri sınırlarını top atışına tuttu” dedi. 

"Halk, saldırı sonrası bölgeyi terk etti"

Nahiye Sorumlusu Çelebi, bölgede çiftçilik yapan vatandaşların olduğunu ve top atışları nedeniyle bölgeyi terk etmek zorunda kaldıklarını dile getirdi. 

Öte yandan saldırı sonrası edinilen bilgilere göre, KDP-İ karargahına bir kaç top isabet etti ama herhangi bir can kaybı yaşanmadı.