image

PeyamaKurd - Kürdistan Bölgesi Başbakanı Mesrur Barzani ve yeni hükümet kabinesine ilişkin Kanada Bağdat Büyükelçiliği ile İngiltere’nin Erbil Başkonsolosu kişisel sosyal medya hesabından tebrik ve kutlama mesajı yayınladı.

Kürdistan hükümetine ilişkin sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Kanada Bağdat Büyükelçiliği, “Yeni kurulan Kürdistan Bölgesi Hükümeti Kabinesini kutluyoruz. Yeni hükümet kabinesinde 3 kadın bakanın olması büyük bir kazanım. Kanada olarak başta Başbakan Mesrur Barzani, yardımcısı Kubat Talabani ve bütün yeni kabineye başarı dileklerimizi iletiyoruz. Kanada devleti olarak, atılacak eşitlikçi, saygın, barışçıl, huzurlu ve kadınların daha fazla ön plana çıkartıldığı bütün adımlara destek olacağımızı bildirmek isteriz” sözlerini kullandı.

Diğer taraftan ise İngiltere’nin yeni göreve başlayacak Erbil Başkonsolosu James Thornton’da kişisel sosyal medya ağı olan Twitter hesabından paylaştığı mesajında, “ Kürdistan Bölgesi Yeni Başbakanı Mesrur Barzani’yi  ve Hükümet Kabinesi’ni tebrik ediyorum. Başkonsolos olarak geldiğimde onlarla çalışmayı dört gözle bekliyorum. Birlikte yapacak çok işimiz var” ifadelerine yer verdi.