image

PeyamaKurd - ENKS Başkanlık Konseyi Üyesi Mihemed İsmail, ENKS ile PYD’nin birlik konusunda anlaşmak için çok önemli adımlar attığını dile getirdi. ENKS heyeti dün Semelka Sınır Kapısı’ndan Kürdistan Bölgesi’ne geçti.

Heyettte yer alan ENKS Başkanlık Konseyi Üyesi Mihemed İsmail, bugün ENKS Başkanı Siûd Mela başkanında danışmanlık kurulu ile toplanan heyetin, ENKS’nin sorunlarının ele alındığını belirtti. 

ENKS ve PYD arasındaki Kürt birliği görüşmelerine yönelik Mihemed İsmail konuşan İsmail, “Her iki taraf arasında ciddi görüşmeler var, bu görüşmeler hem halkımız hem de Suriye siyasi süreci açısından çok önemli. Kürtler arası birlik ve tek tavrı halkımız açısından bir güç demektir. Bu konuda inancımız tam ve elimizden gelen her şeyi yapmaya hazırız" dedi. 

Mihemed İsmail şöyle devam etti, “Eğer PYD ile bir anlaşmaya varırsak bu siyasi, idari, askeri ve ekonomik lanları kapsayan bir genel anlaşma olacak. Bu görüşmelerin ABD’nin gözetiminde ve desteğinde olması bizim için büyük fırsat. Biz birlik konusunda iyi adımlar atacağımız yönünde umutluyuz."