image

PeyamaKurd - Başkent Erbil'de yarın İngiltere Başkonsolosluğu’nda bazı devletlerin temsilcileriyle bir araya geleceklerini dile getiren Suriye Kürt Ulusal Konseyi (ENKS) Başkanlık Kurulu Üyesi Muhammed İsmail açıklamalara yer verdi. 

Görüşmeye ilişkin Kürdistan basınına açıklamada bulunan ENKS Başkanlık Kurulu Üyesi Muhammed İsmail, Erbil’de bulunan bazı devletlerin başkonsolos ve temsilcilerinin, kendilerine ENKS ile görüşmek istediklerini bildirdiklerini ifade etti. 

“Kürtlerin yanında yer almaları bizim için önemli” 

Muhammed İsmail, Suriye’nin içerisinde bulunduğu süreçte ENKS’nin Erbil’de bulunan bu ülkelerin temsilcileriyle görüşmesi önemli olduğuna değindi. 

ENKS’li yetkili açıklamasında şunları dile getirdi: “Bu süreçte Kürtleri desteklemek ve bölgeye yönelik tehditlerin uzaklaştırılması için bu devletlerle görüşmek önemlidir. Ayrıca yine Suriye'nin geleceğinde Kürtlerin yanında yer almaları da bizim için önemli. 

ENKS olarak, Suriye’nin geleceğinde önemli role sahip bu ülkelerin temsilcilerinden Kürt sorunu ve Suriye Anayasa Komitesi için yardımlarına ihtiyacımızın olduğunu kendilerine ileteceğiz.”