image

PeyamaKurd - Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip coronavirüs salgınında İngiltere'de Covid-19'a yakalanan 3 Kürdistan Bölgesi vatandaşı nedeniyle yaşamını yitirdiği ve aşamını yitirenler arasında Kürdistan Ulusal Birliği Başkanı’nın kardeşinin de olduğu bildirildi.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Kürdistan Bölgesi Hükümeti İngiltere Temsilcisi Karwan Cemal Tahîr, İngiltere’de coronavirüsüne yakalanan Kürdistan vatandaşlarına ilişkin bir açıkmala yaparak, bazı vatandaşların sağlığına kavuştuğunu bazılarının ise hala tedavi gördüğünü duyurdu.

Kürdistanlı Temsilci Karwan Cemal Tahîr, şimdiye kadar 3 Kürdistan Bölgesi vatandaşının salgından hayatını kaybettiğini ve yaşamını yitirinlerin isimlerinin Omerî Mam Reza, Şad Hamîd Ferec ve  Kameranî Seyîd Mecîd olduğunu açıkladı.

Açıklama yapan Cemal Tahîr, yaşamını yitirenlerin ailesine başsağlığı dileyerek tedavi gören hastalara da acil şifalar temennisinde bulundu.

Kürdistanlı yetkili açıklamasının devamında, yaşamını yitirenler arasında bulunan Kameranî Seyîd Mecîd’in İngiltere Kürt Ulusal Birliği Başkanı Cezayî Seyîd Mecîd’in kardeşi olduğunu belirterek ayrıca Kürt Ulusal Birliği Başkanı’na başsağlığı diledi.