image

PeyamaKurd - Mayıs Devrimi’nin başlangıcının yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Başkan Mesud Barzani, “Kürdistan halkı devrim, mücadele ve ödediği bedellerin boşa gitmeyeceğinden emin olsun” ifadesini kullandı.

Başkan Mesud Barzani, Kürdistan halkının mücadele tarihinde bazı zamanlarda duraksamalar olduğunu belirterek, bunun Kürdistan halkının mücadele azmini kırmadığını ve yeni bir ruhla yeniden başkaldırıların olduğunu vurguladı.

Mesaj yayımlayan Başkan Barzani, Mayıs Devrimi’ne katılan tüm Peşmergeleri minnetle andığını dile getirerek, Mayıs Devrimi’nin büyük Eylül Devrimi’nin mesajını taşıdığını, Peşmerge ve Kürdistan halkının direniş tarihinde önemli bir aşama olduğunu ifade etti.

"Bu değerler, kan ve gözyaşı ile elde edildi"

Ayrıca Başkan Barzani, 26 Mayıs’ta 1976 tarihinde başlayan Mayıs Devrimi’nin Kürdistan halkının meşru hakları için gerçekleştirdiği önceki devrimlerin devamı olduğunu belirterek şu açıklamada bulundu:

“Mayıs Devrimi’nin eseri, Raperin, federasyon, çok taraflılık, seçimler, Kürdistan Bölgesi’nin kurumsallaşması gibi halkımızın güç ve taraflarının birliğiyle meydana gelmiştir. Bunların tümü kan ve gözyaşıyla elde edilmiş çok değerli kazanımlardır."

“Mayıs Devrimi’nin 44’üncü yıldönümünde Kürdistan halkının birlikte yaşam ve barış istemi mesajını paylaşıyoruz" diyen Başkan Barzani, "Kürdistan halkı emin olsun ki, devrim, mücadele ve ödenilen bedeller boşa gitmeyecek” sözlerine yer verdi.