image

PeyamaKurd-Kürdistan Bölgesi Başbakanı Mesrur Barzani, 56. Münih Güvenlik Konferansı'na katılmak üzere Almanya’ya gidiyor.

14-16 Şubat tarihleri arasında Almanya’nın Münih kentinde düzenlenecek olan 56. Münih Güvenlik Konferansı'na katılacak olan Barzani’nin birçok ülkenin üst düzey temsilcisiyle bir araya gelmesi bekleniyor.

Başbakan’ın temaslarında Irak ve bölgenin durumu ile Kürdistan Bölgesi’nin uluslararası toplumla ilişkilerinin ele alınacağı söyleniyor.

Konferansa dair açıklamada bulunan Başbakan, “Münih Güvenlik Konferansı'nda dünyanın önde gelen isimleriyle görüşmelerimiz olacak ve kahraman Peşmerge’nin terörle mücadelede verdiği bedeller, IŞİD terörünün sürekli tehdidi gibi konuları görüşeceğiz. Bu tehdit ve tehlike karşısında uluslararası toplumla daha fazla işbirliği gerekiyor” demişti.

Münih Güvenlik Konferansı Başkanı Wolfgang Ischinger, 14-16 Şubat'ta düzenlenecek 56. Münih Güvenlik Konferansı'na 30 devlet ve hükümet başkanı ile 70 dışişleri ve savunma bakanının katılacağını açıklamıştı.