image

PeyamaKurd- Kürdistan Bölgesi Başbakan'ı Mesrûr Barzanî, Kürdistan İslami Alimler Birliği’nin kuruluş yıldönümü vesilesi ile bir kutlama mesajı yayınlayarak Kürdistan İslami Alimler Birliği Başkanını ve bütün kurum üyelerini tebrik etti.

Kürdistan İslami Alimler Birliği’nin kurulduğu günden bu yana ulusal çıkarlara hizmet ettiğine değinen Başbakan Mesrû Barzani İslami Alimler Birliği için yayınladığı mesajda şunlara değindi: "Kürdistan İslami Alimler Birliğinin 49'uncu kuruluş yıldönümü vesilesi ile hepinizi en içten duygularımla kutluyorum. 21 Eylül 1970 yılında Ölümsüz Lider Mela Mistefa Barzanî tarafından kurulan Alimler Birliği, kurulduğu günden beri ulusal çıkarlara hizmet ederek, terör ve zulmün karşısında dimdik durdu. Bütün baskı ve şiddette karşı Alimler Birliği halkımızın ulusal bilinç temelinde uyanması için en büyük hizmetleri sundular. İslami Alimler Birliği'nin, özellikle halkımıza dönük liberal görüşleri aşılama konusundaki çalışmaları takdire şayandır."

Başbakan Barzanî mesajının sonunda, İslami Alimler Birliği'nin bu yıldönümünün, Kürt halkının ulusal düşünce ve davranışlarını güçlendirme yılı olarak gelişmesi dileğinde bulundu.