image

PeyamaKurd - Kürdistan'da yeni hükümet kabinesini kurmakla görevlendirilen Mesrur Barzani, ABD’nin yeni Irak Büyükelçisi Matthew Tueller ve beraberindeki heyeti kabul etti. 

ABD’nin Erbil Başkonsolosu Steven Fagin’in de hazır bulunduğu görüşmede, Kürdistan Bölgesi-ABD ilişkileri ve bölgedeki son gelişmeler ele alındı. 

Mesrur Barzani görüşmede, Matthew Tueller’e yeni görevinde başarılar dileyerek, Kürdistan Bölgesi’nin her zaman olduğu gibi; ortak çıkarlar, istikrar, barış ve halkların barış içinde beraber yaşamını esas alarak, sorunların barışçıl yollar ve diyalogla çözümünden yana olduğunu ifade etti. 

Kürdistan’da yeni hükümet kabinesinin kurulma sürecine de değinen Mesrur Barzani, yeni kabineyi belirlenen sürede parlamentoya sunmak için gerekli çalışmaların başladığını dile getirdi. 

Görüşmede ABD’li Büyükelçi ise, Mesrur Barzani’yi oluşturacağı yeni kabineyi yönetmede kendisine başarılar dileyerek, ülkesinin, Kürdistan Bölgesi’yle ilişkilerin tüm alanlarda geliştirilmesine hazır olduğunu da kaydetti.