image

PeyamaKurd - ABD’nin yeni Irak Büyükelçisi Matthew Tueller ve beraberindeki heyet, Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani’yi makamında ziyaret etti. 

ABD’nin Erbil Başkonsolosu Steven Fagin’in de hazır bulunduğu görüşmede Matthew Tueller, Kürdistan Bölgesi Başkanlığı görevini almasından dolayı Neçirvan Barzani’i kutlayarak, ülkesinin, Kürdistan Bölgesi ve Irak’a yönelik desteğinin devam edeceğini belirtti. 

Büyükelçi Matthew Tueller, Kürdistan Bölgesi’yle ilişkilerin ABD açısından önemine dikkat çekerek, Erbil ve Bağdat arasındaki ilişkilerin olumlu yönde gelişmesinden duyduğu memnuniyeti ifade etti. 

Başkan Neçirvan Barzani ise, Matthew Tueller’e yeni görevinde başarılar dileyerek, görevini rahatça icra etmesi için Kürdistan Bölgesi’nin her türlü yardıma hazır olduğunu kaydetti. 

Başkan Barzani ayrıca, Erbil ve Bağdat’ın yakınlaşmasındaki desteğinden dolay ABD’ye teşekkür etti ve ilişkilerin daha da gelişmesi için çalışmaların devam ettiğini belirterek, Kürdistan Bölgesi ve Irak’taki reformların başarıya ulaşması için başta ABD olmak üzere, müttefiklerin yardımına ihtiyaç olduğunu vurguladı.