image

PeyamaKurd - Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı durmak isteyen Yunanlılar, umudunu Rusya lideri Putin’e bağladı. 

Yunan Hellas Journal gazetesinde, “Tehdit gerçek: Sadece Putin - isterse - Erdoğan'ı durdurabilir” başlıklı makalede, Türkiye’yi ne AB'nin, ne de ABD’nin durdurabileceğini ileri sürülerek, Türkiye’yi tek durduracak ülkenin Rusya ve lideri Putin olduğu ifade edildi. 

AB ve ABD'den umudunu kesen Yunanlılar, Türkiye'ye karşı umudunu Ruslara bağladı. Yunan Hellas Journal gazetesinde Mihali İgnatiou tarafından kaleme alınan, “Tehdit gerçek: Sadece Putin - isterse - Erdoğan'ı durdurabilir” başlıklı makalede, Türkiye'yi ne AB'nin, ne de ABD'nin durdurabileceğini ileri sürülerek, Türkiye'yi durduracak tek ülkenin Rusya ve lideri Putin olduğu belirtildi. 

Avrupa Konseyi'nin Türkiye ile aldığı kararları olumlu bulan Yunanlı gazeteci Mihali İgnatiou, Amerika'nın son günlerinde Kıbrıs ve Yunanistan için uygun olmayan bazı tavırları olduğunu belirtti. 

Türkiye'nin, Doğu Akdeniz'de doğalgaz arama saldırganlığının sondajın ötesine geçme kararlılığı gösterdiğini belirten İgnatiou, “Tehdit gerçektir ve dış destek yoksa, İslamcı Erdoğan geri adım atmayacak” ifadesini kullandı.