image

PeyamaKurd - HDP’nin Eş Genel Başkanı Pervin Buldan’ın sosyal medya hesabından yeni tip koronavirüs (Kovid-19) risk haritasını seçim sonuçlarına benzeten bir paylaşım yapmasının ardından, Uşak ilinin Valisi Funda Kocabıyık adına atılan küfür içerikli bir tweet hakkında açıklama geldi.

Sağlık Bakanlığı'nın yayımladığı risk haritasına göre batıdaki tek düşük riskli il olma özelliği taşıyan Uşak ilinin Valisi Funda Kocabıyık adıyla atılan tweet tepkilere yol açtı.

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Uşak Valisi Kocabıyık, hesabın kendisine ait olmadığını belirterek, "Bununla ilgili gerekenin yapılması için Emniyet'e talimat verdim" ifadesini kullandı.

Buldan, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın paylaştığı illerin Kovid-19 değerlendirme kriterlerine ilişkin esprili bir paylaşımda bulunarak, "Adıyaman’ı kaybettik ama Uşak’ı aldık" ifadelerini kullandı.

Buldan’ın bu paylaşımına, Uşak Valisi Funda Kocabıyık’ın ismini kullanan bir hesabın küfürle karşılık vermesi tepkilere neden olmuştu.

Söz konusu Twitter adresi ve paylaşımı Vali Kocabıyık’a soran Gazeteci Candaş Tolga Işık, şu ifadeleri kullandı:

"Az önce Uşak Valisi Funda Kocabıyık'a HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan'a yazılan tiviti sordum, 'Söz konusu twitter adresi de atılan tivit de bana ait değil. Sahte hesap! Bununla ilgili gerekenin yapılması için Emniyet'e talimat verdim' dedi."