image

PeyamaKurd - Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle Türkiye'de hayatını kaybedenlerin sayısı 17 artarak 5 bin 167'ye yükseldi.

Bakanlığın açıklamasına göre yeni vaka sayısı 1186 olarak paylaşıldı. Türkiye Sağlık Bakanı Fahrettin Koca en çok vaka görülen 5 ili paylaştı ve "Toplum sağlığı için risk yansıtan görüntüler artıyor" tepkisini gösterdi. 

Koca, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının Türkiye'deki seyrine ilişkin olarak yeni verileri açıkladı. Buna göre virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 17 artarak 5 bin 167'ye yükseldi. Bir günde 49 bin 714 test yapıldı. Toplam vaka sayısı, bugün tanı konan 1186 kişiyle birlikte 202 bin 284 oldu. 

Bakanlığın açıklamadığı verilere göre, iyileşen hastalara dair bilgiler de yer aldı. 23 saatte 1543 kişi sağlığına kavuştu ve toplam iyileşen hasta sayısı 176 bin 965 olarak belirlendi. 

Sosyal medya hesabı üzerinden paylaşımda bulunan Koca, "Burdur ve Gümüşhane’de 2 gündür yeni vaka yok. En çok vaka İstanbul, Ankara, Gaziantep, Konya, Bursa'da" bilgisini vererek, "Toplum sağlığı için risk yansıtan görüntüler artıyor. Bugün, medyada, yolcular arasında sosyal mesafenin sıfırlandığı taşıt haberleri yer aldı" sözlerine yer verdi.