image

PeyamaKurd - Suriye'deki militanlara yönelik Rusya ve Esad rejiminin yeni saldırıları sonrası İdlib ilinde askeri hareketliliğin yaşandığı kaydedildi. 

Askeri hareketliliğe ilişkin haber kaynaklarına göre, dün akşam saatlerinde Türk Silahlı Kuvvetleri'ne (TSK) ait yeni bir askeri konvoy Kefer Losin sınır kapısından giriş yaparak İdlib'e geçti. 

TSK'nin gerçekleştirdiği askeri konvoyda rutin sevkiyatın dışında tank ve topçu sistemlerinin de bulunduğu ifade edildi.

Ayrıca sevkiyat ile ilgili Türk basınına göre, TSK, İdlib'deki gözlem noktaları dışında bulunan askeri kontrol noktalarına bazı tank ve topçu sistemlerini konuşlandırdı.  

Diğer taraftan ise TSK'nın İdlib'in güneyindeki Cebel Zaviye bölgesine de sevkiyat gerçekleştirdiği, dün gece saatlerinde İdlib'de askeri hareketlilik yaşandığını vurgulandı.

Ayrıca bugün Kefer Losin sınır kapısından Suriye'ye giriş yapan yeni bir TSK konvoyu İdlib'in güneyindeki Cebel Zaviye bölgesine ulaştı. Suriye'den haber aktarımı yapan kaynaklar askeri konvoyda tank ve topçu sistemlerinin bulunduğu bilgisini paylaştı.