image

PeyamaKurd - ABD'de eski Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn üzerinden yürütülen ve Adalet Bakanlığı’nın düşürdüğü dosyayla ilgili açıklamada bulunan ABD Başkanı Donald Trump, “Her şey usülsüzdü ve onları suçüstü yakaladık. Amerika Birleşik Devletleri'nin usulüne uygun seçilmiş başkanını devirmeye çalıştılar. Buna ihanet diyebilirsiniz” ifadesini kullandı.

Açıklamada bulunan ABD Başkanı Donald Trump, eski Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn üzerinden yürütülen ve Adalet Bakanlığı’nın düşürdüğü dosya hakkında Amerikan Fox News kanalına verdiği demeçte, hedefin aslında kendisi olduğunu ileri sürdü.

Trump, "Onlar (FBI) General Flynn'in peşinde değildi. Benim hakkımda yalan söylemesini, bir hikaye uydurmasını istiyorlardı ve bunu yapanlar birkaç istisnayı geçmez" ifadelerini kullanarak, FBI içindeki bir gruba dikkati çekti. 

Ayrıca ABD Başkanı Trump, bu süreçte yaşananları "utanç verici" olarak niteleyerek, "Bu, ülkemiz tarihindeki en büyük politik aldatmacadır. Ben Cumhuriyetçi yerine Demokrat olsaydım, herkes uzun zaman önce hapiste olurdu; 50 yıllık bir hapis cezasından söz ediyorum" sözlerine yer verdi.